Kontrast
To takie proste!
Przedszkole nr 30 "Mały Olimpijczyk"
Strona głowna  /  Galeria
                                             
                                    
 

 

GALERIA
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-14

Nasi "Mali Olimpijczycy" stanęli na wysokości zadania i pięknymi występami uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-16

Misie, Żabki, Koniki i Delfinki uczciły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka kolorowym korowodem zorganizowanym w przedszkolnym ogrodzie. W tym roku ten szczególny dzień odbył się w barwach biało – czerwonych w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie obyło się też bez śpiewów oraz zabaw z chustą animacyjną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

Zawsze miło i chętnie gościmy w naszym przedszkolu małych i dużych sportowców oraz miłośników, amatorów różnego rodzaju sportów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Duża sala gimnastyczna oraz bieżnia i piękne boisko są wizytówką naszego przedszkola. Liczne zabawy sportowe to dla naszych małych sportowców codzienność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Kultywowanie tradycji lania wosku oraz innych licznych zabaw i konkursów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

W naszym przedszkolu co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przez cały tydzień realizowały Projekt "W kraju orła białego" a następnie zebrały się w piątek , aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.


 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Seniorzy bardzo chętnie goszczą nas zawsze w swoich progach, dlatego z wielką przyjemnością odwiedzamy ich, aby zaprezentować swoje umiejętnośći słowno, muzyczno- taneczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Tygryski na XI Olimpiadzie Sportowej w Ogrodzie Jordanowskim nr 2. Trzecie miejsce wśród przedszkoli i złoty medal w biegu na 50 metrów w kategorii 6-7 lat dla Dawida Schrotera.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

Grupy Delfinków i Tygrysów podczas X Olimpiady Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-30

1 września 2016 Świętowaliśmy Jubileusz 55 – lecia naszego Przedszkola. Przepiękna pogoda pozwoliła, aby cała impreza i liczne, towarzyszące jej atrakcje, odbyły się w nowym ogrodzie przedszkolnym. Na uroczystość przybyło wielu honorowych gości: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Mistrz Olimpijski z Sydney, Mistrz Świata w rzucie młotem p. Szymon Ziółkowski, Przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego p. Aldona Rożnowska, Inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania p. Elżbieta Przybylak, przedstawiciele Rady Osiedla Ogrody –p. Anna Wilczewska, p. Jerzy Wnuk, p. Eugeniusz Kempa, Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza ks. Tomasz Morasz, Zastępca Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu – p. Stefania Misiarek, Profesor UAM dr hab. Małgorzata Cywińska, członkowie Stowarzyszenia Mały Olimpijczyk prezes p. Agnieszka Mikuszewska, p. Justyna Schaefer – Kurkowiak, architekt, wykładowca Pilitechniki Poznańskiej, autorka projektu przebudowy ogrodu przedszkolnego p. dr Kamila Sikorska – Podyma, właściciel firmy Concept – Trade, wykonawca przebudowy ogrodu przedszkolnego p. Rafał Miszczak, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Błoszyk, Przewodniczący Rady Rodziców w latach 2006 – 2016 p. Szymon Niedźwiedziński, p. Maciej Szyfter, p. Jakub Kurasiński, p. Piotr Kałużny, kierownik sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald, trener, przyjaciel i wieloletni współpracownik Przedszkola nr 30 p. Krzysztof Brzeziński, pracownicy przedszkola, rodzice oraz dzieci. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem imprezy i życzyli dalszych sukcesów i osiągnięć. 
Uroczystość 55 –lecia przedszkola połączona była z otwarciem nowego ogrodu przedszkolnego. Przedszkolaki długo czekały na nowy plac zabaw, nic więc dziwnego, że na twarzach maluchów widniał zachwyt i wielka radość z nowych atrakcyjnych urządzeń zamontowanych w ogrodzie przedszkolnym. Na przedszkolaki czekała bieżnia dla maluchów z bezpieczną nawierzchnią, wymienione chodniki, nowe place zabaw z linami do wspinania, piaskownica, huśtawki i miniboisko ze sztuczną trawą. Mamy nadzieję, że bogato wyposażony ogród przyczyni się do uzyskiwania przez dzieci, jeszcze większych osiągnięć sportowych
 
 
data dodania: 2016-09-18

 Niedawno w "Małym Olimpijczyku" gościliśmy Mistrza Olimpijskiego z Sydney - pana Szymona Ziółkowskiego wraz z żoną. Dzieci miały okazję zadać kilka (bardzo mądrych) pytań mistrzowi, sprawdzić ile waży sportowy młot, jak wygląda prawdziwy złoty Medal Olimpijski, z Mistrzostw Świata i Europy. Na zakończenie w ogródku odbył się trening z Mistrzem, który jak się okazało rzuca sprawnie nie tylko młotem ale i ... cebulą, kapeluszem czy gumowym kaloszem !
data dodania: 2016-03-08

 

Przedszkole nr 30 , w porozumieniu z Radą Rodziców, we współpracy  z międzynarodową organizacją studencką AIESEC ,  od kilku lat realizuje projekt EXPLORE YOURSELF.

 

W ramach projektu nasze przedszkole gości co kilka miesięcy studentów z innych krajów. Naszymi gośćmi byli już studenci z Indii, Chin , Malezji , Turcji, Brazylii , Australii i Indonezji.

 

 

Zadaniem  praktykantów  jest:

 

- zdobywanie doświadczenia w pracy z małymi dziećmi

 

-zapoznanie dzieci z kulturą swojego kraju ( w tym celu studenci przywożą ze sobą  np. stroje ludowe, książki, prezentacje itp.)

 

- nauczanie języka angielskiego metodą  naturalną, poprzez kontakt z dziećmi w różnych codziennych sytuacjach,

 

Udział w tym międzynarodowym projekcie procentuje nowymi doświadczeniami, jest motywacją do nauki języków, pozwalai dzieciom lepiej poznać świat i jego kulturowe bogactwo.                          

 

AIESEC  to organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów.

 


 

data dodania: 2015-02-08

data dodania: 2015-01-18

        Prawidłowe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. W dużej mierze ma decydujący wpływ na jego dalszy rozwój. Nieprawidłowe odżywianie powoduje natomiast zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych.

        Ogromny wpływ na prawidłowe żywienie dziecka ma spożywanie posiłków w przedszkolu. Jednym z zadań przedszkola jest zapewnienie dzieciom odpowiednich posiłków dostarczających niezbędnych składników odżywczych oraz wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych na całe życie. Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie prawidłowych nawyków żywieniowych, korygowanie złych nawyków przez osoby dorosłe zarówno w domu jak i w przedszkolu. Ukształtowane nawyki i przyzwyczajenia związane ze sposobem odżywiania, spożywania posiłków w wieku przedszkolnym rzutują na całe życie.

 

data dodania: 2015-01-18

     Treści wychowania patriotycznego realizowane są już na szczeblu edukacji przedszkolnej. Głównym zadaniem przedszkola jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, narodowej, europejskiej. Treści dotyczące wychowania patriotycznego, w większości programów ułożone są w myśl zasady, że przechodzimy od tego, co najbliższe dziecku do tego, co dalekie i nieznane.                                                                                                                            Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego wieś czy miasto, w którym mieszka z rodziną, przedszkole i koledzy, sąsiedzi, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny. Związki z Ojczyzną rozpoczynają się od więzi z rodziną, przedszkolem, swoją miejscowością, najbliższymi okolicami. Ten krąg stopniowo rozszerza się.

data dodania: 2015-01-18

data dodania: 2015-01-18

data dodania: 2014-12-18