Kontrast
To takie proste!
Przedszkole nr 30 "Mały Olimpijczyk"
Strona głowna  /  Galeria
                                             
                                    
 

 

GALERIA
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-14

Nasi "Mali Olimpijczycy" stanęli na wysokości zadania i pięknymi występami uczcili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-16

Misie, Żabki, Koniki i Delfinki uczciły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka kolorowym korowodem zorganizowanym w przedszkolnym ogrodzie. W tym roku ten szczególny dzień odbył się w barwach biało – czerwonych w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie obyło się też bez śpiewów oraz zabaw z chustą animacyjną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

Zawsze miło i chętnie gościmy w naszym przedszkolu małych i dużych sportowców oraz miłośników, amatorów różnego rodzaju sportów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Duża sala gimnastyczna oraz bieżnia i piękne boisko są wizytówką naszego przedszkola. Liczne zabawy sportowe to dla naszych małych sportowców codzienność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Kultywowanie tradycji lania wosku oraz innych licznych zabaw i konkursów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Akcja realizowana jest we wszystkich grupach. Polega na zapraszaniu chętnych rodziców lub dziadków do czytania wybranych przez nich książeczek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Pasowanie dzieci, uczęszczających pierwszy rok do przedszkola. Misie, Delfinki i kilka Żabek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

W naszym przedszkolu co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przez cały tydzień realizowały Projekt "W kraju orła białego" a następnie zebrały się w piątek , aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.


 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Miś pluszowy  to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Miś to najlepszy kompan podróży, przyjaciel, któremu można wszystko powiedzieć. W Dzień Pluszowego Misia każde  dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Udział najstarszych grup w uroczystym koncercie z okazji 50-lecia istnienia Kolorowych Nutek w Auli UAM.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Grudzień w przedszkolu to przede wszystkim ubieranie choinki, zapach wypiekających się pierników, wizyta Mikołaja, wspólne kolędowanie i obiad świąteczny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Seniorzy bardzo chętnie goszczą nas zawsze w swoich progach, dlatego z wielką przyjemnością odwiedzamy ich, aby zaprezentować swoje umiejętnośći słowno, muzyczno- taneczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Nasze Przedszkole realizuje projekt pt" "Walizka Wyobraźni. Celem działań przedszkoli biorących udział w projekcie jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.  Raz w miesiącu poszczególna grupa spotyka się, aby odkrywać nowe książki i wraz z rodzicami wziąc udział w licznych zabawach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

Przedszkole to nasz drugi dom, dlatego czujemy się w nim bezpiecznie a wszelkie działania i zabawy wywołują uśmiech na naszych twarzach:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

ROWER – NASZ PRZYJACIEL :)
Kto to z nas nie lubi jeździć na rowerze? Rower daje dużo radości! Pani Kasia opowiedziała nam o swoich wyprawach rowerowych, zaprezentowała swój rower, wygodny strój na wycieczki rowerowe oraz medale, które zdobyła podczas różnych wyścigów. Przedszkolaki już wiedzą, że rower to super sprawa!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

Tygryski na XI Olimpiadzie Sportowej w Ogrodzie Jordanowskim nr 2. Trzecie miejsce wśród przedszkoli i złoty medal w biegu na 50 metrów w kategorii 6-7 lat dla Dawida Schrotera.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

W naszej grupie realizujemy program Dar Zabawy. Program uwzględnia założenia teoretyczne koncepcji Friedricha Froebla, który za podstawową formę aktywności uważał zabawę. Jego zdaniem zabawa prowadzi do wszechstronnego rozwoju i przygotowania do nauki. Najważniejszą częścią programu Dar Zabawy są zabawy edukacyjne, których zadaniem jest podkreślenie wspólnoty dorosłych i dzieci oraz wykorzystanie do tych zabaw tzw. darów, czyli przedmiotów, które w pełni służą rozwojowi dziecka. Dary służą wzbogacaniu wiedzy dzieci o świecie oraz rozwijają szereg umiejętności: sprawność manualną, wyobraźnię przestrzenną, myślenie twórcze, kompetencje pamięciowe, aktywność werbalną, pojęcia matematyczne, procesy poznawcze, kompetencje społeczne i komunikacyjne. Dary to jednym słowem pomoc przygotowująca do nauki szkolnej, zwłaszcza w zakresie czytania, pisania, matematyki i działań artystycznych. Aktywność dzieci oparta jest na działaniach odbywających się  w sali przedszkolnej, a także poza nią.   Dary to materiały, które dostarcza nam przyroda oraz zabawki stworzone przez dorosłego dla dzieci. Dary Froebla to materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, a także- mozaiki, patyczki, pierścienie, i punkty.  Organizacja pracy według programu przebiega pod postacią zajęć w Porannym Kole, w których realizowane są treści dydaktyczne takie jak aktywność językowa, artystyczna, matematyczna, przyrodnicza, ekologiczna, ruchowa i zdrowotna a także poprzez Aktywności zabawowo – zadaniowe w grupach. Aktywność w grupach zabawowo – zadaniowych realizowana jest po zajęciach w  Porannym Kole. Praca w grupach odbywa się w zorganizowanych kącikach: Kąciku Darów, Kąciku Twórczym, Kąciku Badawczym i Kąciku Gospodarczym. Grupa pracuje w tym samym składzie przez cały tydzień. Działanie takie jest celowe  i planowe, a jego zadaniem jest rozwijanie kompetencji społecznych dzieci  i rozwijanie ich wiedzy społecznej. Praca w grupach odbywa się metodą stacyjną – grupy w ciągu kolejnych dni przechodzą do kolejnych kącików. Poznawanie darów idzie w parze z pracą w kącikach. Na koniec każdego tygodnia odbywają się zajęcia zintegrowane podczas których podsumowujemy pracę w Porannym Kole oraz działania w poszczególnych kącikach.

Małymi kroczkami w ubiegłym roku szkolnym  wprowadzałyśmy dzieci w świat Darów Froebla.  Na początku każdego tygodnia  odkrywaliśmy  po kolei jeden Dar.  Bardzo ważna była kolejność zapoznawania się dzieci  z Darami, gdyż następny wynikał z poprzedniego. Pracując w grupach  zabawowo – zadaniowych uczymy się współpracy, samodzielności, słuchania siebie nawzajem i wspólnego rozwiązywania problemów.

 

                                                                                                   Małgorzata Kogut i Milena Bernaczyk

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

Na konkurs złożonych zostało 16 gier planszowych z 9 przedszkoli. Wszystkie prace wykonano zgodnie z regulaminem, niezwykle estetycznie i pomysłowo. Ponadto gry w bardzo ciekawy sposób przybliżają dzieciom wiedzę dotyczącą środowiska przyrodniczego. Stąd też komisja konkursowa pod przewodnictwem dyr. Grażyny Erenz miała bardzo trudne zadanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

Podczas spotkań klubu czytelniczego "Bajkowe podróże" przenosimy się w zaczarowany świat książek - poznajemy nowe tytuły, wykonujemy prace plastyczne i wspólnie bawimy się z wykorzystaniem "Walizki Wyobraźni". Dziękujemy za udział w dotychczasowych warsztatach i zapraszamy na kolejne! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-27

We wtorek,  22 listopada odbył się warsztat kulinarny Lecimy w kulki prowadzony przez p. Magdalene Szwanenfeld. Chętni rodzice wraz z dziećmi zapoznali  się z przepisami na „kulki mocy” – czyli zdrowe, słodkie przekąski , wykonali kulki mocy wg przygotowanych przepisów i oczywiście posmakowali wykonanych słodyczy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-26

Grupy Delfinków i Tygrysów podczas X Olimpiady Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w Ogrodzie Jordanowskim. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-30

Dzieci z Przedszkola nr 30 podczas miejskich obchodów Dnia Przedszkolaka w HSW Arena. Reprezentowały nas grupy Tygrysków oraz Delfinków, które wraz z dziećmi z innych przedszkoli z rejonu Jeżyc były ubrane na zielono. Wydarzenie to było zwieńczeniem realizowanego przez przedszkole projektu "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" w dniach 19-26 września, który zorganizowany został przez Światową Organizację Wychowania Przedszkolnego OMEP.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-30

1 września 2016 Świętowaliśmy Jubileusz 55 – lecia naszego Przedszkola. Przepiękna pogoda pozwoliła, aby cała impreza i liczne, towarzyszące jej atrakcje, odbyły się w nowym ogrodzie przedszkolnym. Na uroczystość przybyło wielu honorowych gości: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Mistrz Olimpijski z Sydney, Mistrz Świata w rzucie młotem p. Szymon Ziółkowski, Przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego p. Aldona Rożnowska, Inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania p. Elżbieta Przybylak, przedstawiciele Rady Osiedla Ogrody –p. Anna Wilczewska, p. Jerzy Wnuk, p. Eugeniusz Kempa, Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza ks. Tomasz Morasz, Zastępca Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu – p. Stefania Misiarek, Profesor UAM dr hab. Małgorzata Cywińska, członkowie Stowarzyszenia Mały Olimpijczyk prezes p. Agnieszka Mikuszewska, p. Justyna Schaefer – Kurkowiak, architekt, wykładowca Pilitechniki Poznańskiej, autorka projektu przebudowy ogrodu przedszkolnego p. dr Kamila Sikorska – Podyma, właściciel firmy Concept – Trade, wykonawca przebudowy ogrodu przedszkolnego p. Rafał Miszczak, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Błoszyk, Przewodniczący Rady Rodziców w latach 2006 – 2016 p. Szymon Niedźwiedziński, p. Maciej Szyfter, p. Jakub Kurasiński, p. Piotr Kałużny, kierownik sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald, trener, przyjaciel i wieloletni współpracownik Przedszkola nr 30 p. Krzysztof Brzeziński, pracownicy przedszkola, rodzice oraz dzieci. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem imprezy i życzyli dalszych sukcesów i osiągnięć. 
Uroczystość 55 –lecia przedszkola połączona była z otwarciem nowego ogrodu przedszkolnego. Przedszkolaki długo czekały na nowy plac zabaw, nic więc dziwnego, że na twarzach maluchów widniał zachwyt i wielka radość z nowych atrakcyjnych urządzeń zamontowanych w ogrodzie przedszkolnym. Na przedszkolaki czekała bieżnia dla maluchów z bezpieczną nawierzchnią, wymienione chodniki, nowe place zabaw z linami do wspinania, piaskownica, huśtawki i miniboisko ze sztuczną trawą. Mamy nadzieję, że bogato wyposażony ogród przyczyni się do uzyskiwania przez dzieci, jeszcze większych osiągnięć sportowych
 
 
data dodania: 2016-09-18

 Niedawno w "Małym Olimpijczyku" gościliśmy Mistrza Olimpijskiego z Sydney - pana Szymona Ziółkowskiego wraz z żoną. Dzieci miały okazję zadać kilka (bardzo mądrych) pytań mistrzowi, sprawdzić ile waży sportowy młot, jak wygląda prawdziwy złoty Medal Olimpijski, z Mistrzostw Świata i Europy. Na zakończenie w ogródku odbył się trening z Mistrzem, który jak się okazało rzuca sprawnie nie tylko młotem ale i ... cebulą, kapeluszem czy gumowym kaloszem !
data dodania: 2016-03-08

data dodania: 2016-01-19

data dodania: 2015-12-10

data dodania: 2015-11-04

data dodania: 2015-08-31

 Informujemy, że nasze przedszkole przystąpiło do 7 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”, który został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych i jest odpowiedzią na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą. Celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Formuła  tegorocznej edycji programu opiera się na idei Wodnych Superbohaterów. Uczestnicy programu mają okazję podążać za przygodami swoich rówieśników - Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem dzielą się  z dziećmi cenną wiedzą na temat prawidłowych nawyków żywieniowych i roli wody w przyrodzie. W czasie tej niezwykłej podróży dzieci przekonają się, że każdy może stać się Wodnym Superbohaterem. Podczas zajęć  będą  miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.                                                                                                                                                                         Miło nam poinformować , że we wszystkich salach naszego przedszkola pojawiły się dystrybutory z wodą. Dzięki nim dzieci mają teraz nieograniczony dostęp do wody i mogą sięgać po nią w każdej chwili , co , jak wynika z naszych obserwacji , bardzo  skwapliwie czynią J . Dzieci, tak jak Wodni Superbohaterowie  twierdzą , że WODA JEST SUPER ! 
data dodania: 2015-02-24

 

Przedszkole nr 30 , w porozumieniu z Radą Rodziców, we współpracy  z międzynarodową organizacją studencką AIESEC ,  od kilku lat realizuje projekt EXPLORE YOURSELF.

 

W ramach projektu nasze przedszkole gości co kilka miesięcy studentów z innych krajów. Naszymi gośćmi byli już studenci z Indii, Chin , Malezji , Turcji, Brazylii , Australii i Indonezji.

 

 

Zadaniem  praktykantów  jest:

 

- zdobywanie doświadczenia w pracy z małymi dziećmi

 

-zapoznanie dzieci z kulturą swojego kraju ( w tym celu studenci przywożą ze sobą  np. stroje ludowe, książki, prezentacje itp.)

 

- nauczanie języka angielskiego metodą  naturalną, poprzez kontakt z dziećmi w różnych codziennych sytuacjach,

 

Udział w tym międzynarodowym projekcie procentuje nowymi doświadczeniami, jest motywacją do nauki języków, pozwalai dzieciom lepiej poznać świat i jego kulturowe bogactwo.                          

 

AIESEC  to organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów.

 


 

data dodania: 2015-02-08

data dodania: 2015-01-18

        Prawidłowe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. W dużej mierze ma decydujący wpływ na jego dalszy rozwój. Nieprawidłowe odżywianie powoduje natomiast zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych.

        Ogromny wpływ na prawidłowe żywienie dziecka ma spożywanie posiłków w przedszkolu. Jednym z zadań przedszkola jest zapewnienie dzieciom odpowiednich posiłków dostarczających niezbędnych składników odżywczych oraz wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych na całe życie. Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie prawidłowych nawyków żywieniowych, korygowanie złych nawyków przez osoby dorosłe zarówno w domu jak i w przedszkolu. Ukształtowane nawyki i przyzwyczajenia związane ze sposobem odżywiania, spożywania posiłków w wieku przedszkolnym rzutują na całe życie.

 

data dodania: 2015-01-18

     Treści wychowania patriotycznego realizowane są już na szczeblu edukacji przedszkolnej. Głównym zadaniem przedszkola jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, narodowej, europejskiej. Treści dotyczące wychowania patriotycznego, w większości programów ułożone są w myśl zasady, że przechodzimy od tego, co najbliższe dziecku do tego, co dalekie i nieznane.                                                                                                                            Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego wieś czy miasto, w którym mieszka z rodziną, przedszkole i koledzy, sąsiedzi, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny. Związki z Ojczyzną rozpoczynają się od więzi z rodziną, przedszkolem, swoją miejscowością, najbliższymi okolicami. Ten krąg stopniowo rozszerza się.

data dodania: 2015-01-18

data dodania: 2015-01-18

data dodania: 2014-12-18

data dodania: 2014-12-18

data dodania: 2014-10-13