Strona głowna  /  Galeria  /  MIĘDZYNARODOWA PRZYGODA Z AIESEC
MIĘDZYNARODOWA PRZYGODA Z AIESEC
data dodania: 2015-02-08

Przedszkole nr 30 , w porozumieniu z Radą Rodziców, we współpracy  z międzynarodową organizacją studencką AIESEC ,  od kilku lat realizuje projekt EXPLORE YOURSELF.

W ramach projektu nasze przedszkole gości co kilka miesięcy studentów z innych krajów. Naszymi gośćmi byli już studenci z Indii, Chin , Malezji , Turcji, Brazylii , Australii i Indonezji.

Zadaniem  praktykantów  jest:

- zdobywanie doświadczenia w pracy z małymi dziećmi

-zapoznanie dzieci z kulturą swojego kraju ( w tym celu studenci przywożą ze sobą  np. stroje ludowe, książki, prezentacje itp.)

- nauczanie języka angielskiego metodą  naturalną, poprzez kontakt z dziećmi w różnych codziennych sytuacjach,

Udział w tym międzynarodowym projekcie procentuje nowymi doświadczeniami, jest motywacją do nauki języków, pozwalai dzieciom lepiej poznać świat i jego kulturowe bogactwo.

AIESEC  to organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów.