Strona głowna  /  Galeria  /  MAMO, TATO WOLĘ WODĘ !
MAMO, TATO WOLĘ WODĘ !
data dodania: 2015-02-24

Informujemy, że nasze przedszkole przystąpiło do 7 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”, który został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych i jest odpowiedzią na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą. Celem programu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Formuła  tegorocznej edycji programu opiera się na idei Wodnych Superbohaterów. Uczestnicy programu mają okazję podążać za przygodami swoich rówieśników - Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem dzielą się  z dziećmi cenną wiedzą na temat prawidłowych nawyków żywieniowych i roli wody w przyrodzie. W czasie tej niezwykłej podróży dzieci przekonają się, że każdy może stać się Wodnym Superbohaterem. Podczas zajęć  będą  miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.                                                                                                                                                                         Miło nam poinformować , że we wszystkich salach naszego przedszkola pojawiły się dystrybutory z wodą. Dzięki nim dzieci mają teraz nieograniczony dostęp do wody i mogą sięgać po nią w każdej chwili , co , jak wynika z naszych obserwacji , bardzo  skwapliwie czynią J . Dzieci, tak jak Wodni Superbohaterowie  twierdzą , że WODA JEST SUPER !