Strona głowna  /  Galeria  /  ZDROWE ŻYWIENIE
ZDROWE ŻYWIENIE
data dodania: 2015-01-18

Prawidłowe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. W dużej mierze ma decydujący wpływ na jego dalszy rozwój. Nieprawidłowe odżywianie powoduje natomiast zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych.

Ogromny wpływ na prawidłowe żywienie dziecka ma spożywanie posiłków w przedszkolu. Jednym z zadań przedszkola jest zapewnienie dzieciom odpowiednich posiłków dostarczających niezbędnych składników odżywczych oraz wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych na całe życie. Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie prawidłowych nawyków żywieniowych, korygowanie złych nawyków przez osoby dorosłe zarówno w domu jak i w przedszkolu. Ukształtowane nawyki i przyzwyczajenia związane ze sposobem odżywiania, spożywania posiłków w wieku przedszkolnym rzutują na całe życie.

Strona: 1 2